Hallitus ja toimihenkilöt

Osakunnan inspehtori

Professori
Pekka Hakamies

Osakunnan hallitus 2020

Saana Kallio

I kuraattori

Saana Kallio

sasuka [at] utu.fi

II kuraattori

Lilli Arkolahti

Sara TakalaPääsihteeri

Sara Takala

samatak [at] utu.fi

Taloudenhoitaja

Varpu Mikkonen

Sisäasiainsihteeri

Olli Aarnio

oleeaa [at] utu.fi


Sisäasiainsihteeri

Jyri Niemi

Isäntä

Aaro Ketokulta

aavket [at] utu.fi

Emäntä

Henna-Riikka Lahtinen

hrplah [at] utu.fi

Viestintäasiainsihteeri

Iisa Kivivirta

I varajäsen: Niklas Nurminen

II varajäsen: Hannu Ala-Olla

Sähköpostia hallitukselle: sko@utu.fi

Muut toimihenkilöt:

Käk-lehden piätoimittaja: Niklas Nurminen

Käk-lehden taittaja: Kaisa Luhta

Käk-lehden toimittajat: Saana Kallio

Beaanivastaava: Olli Aarnio

Mikrotuk’henkilö: Iiro Rantanen

Arkistomestari: Tomi Metsälä: tonto79 [at] gmail.com

Kyykkämestari: (1.9.2019-31.8.2020): Henna-Riikka Lahtinen: hrplah@utu.fi

Kyykkäkisällit: (1.9.2019-31.8.2020): Aki Halonen, Tomi Metsälä, Aaro Ketokulta

Vaakunamestari: Aapo Torkkeli

Apuemännät: Varpu Mikkonen, Iisa Kivivirta ja Sara Takala

Apuisännät: Hannu Ala-Olla, Olli Aarnio ja Aapo Torkkeli

SKO95-juhlatoimikunta: Sanna-Maaria Mäkelä (pj), Kimmo Pelkonen, Sara Takala, Tuula Musakka, Vaula Vaajasaari, Olli Aarnio

Kulinaarisen tiedekunnan amanuenssi: Tomi Metsälä

Pohjois-Savon valtuuskunnan edustaja: Sini Saarinen

Helsingin lähettiläs: Sakari Väkevä

Toiminnantarkastajat 2019: Mari Säisä (1.), Katja Kaulo (2.)

Varatoiminnantarkastajat 2019: Antti Kosonen (1.), Juuso Marttila (2.)

Toiminnantarkastajat 2020: Petri Teräspuro (1.), Nina Teräspuro (2.)

Varatoiminnantarkastajat 2020: Aleksi Vehmasaho (1.), Juuso Marttila (2.)

Häirintäyhdyshenkilöt:

Jyri Niemi

Henna-Riikka Lahtinen (hrplah [at] utu.fi)

Ympäristövastaava:

Varpu Mikkonen

Sosiaalipoliittinen vastaava: 

Iisa Kivivirta

Yhdenvertaisuusvastaava:

Sara Takala

Koulutuspoliittinen vastaava:

Sara Takala

Osakunta- ja Maakunta-asioiden vastaava: 

Koko hallitus

Kansainvälisten asioiden vastaava: 

Henna-Riikka Lahtinen

Varpu Mikkonen

Viestintävastaava: Viestintäasiainsihteeri

Tapahtumavastaavat: Isännistö & Emännistö

Kulttuurivastaava: Isännistö & Emännistö

Lehtivastaava: Niklas Nurminen

Kerhojen vetäjät:

Akateeminen SaunaSeura: Majuri Tomi Metsälä

ChTR: SKOntaktiritari Tomas Johansson

Jaloviinakerho: Jalopeura Iisa Kivivirta XII

Väliin Putoajien Kerho: Väliportaan Johtaja Sara Takala

Opintokerho: Sara Takala & Saana Kallio